تبلیغات
هـــــــواداران مهــدی مقــدم Code Center

آموزش فتوشاپ و دانلود فایل لایه باز

دانلود فونت فارسی و انگلیسی در میهن گراف

مرج دانلود آیکن های جامعه مجازی و کاربری و طراحی وب

تبلیغات میهن گراف

موضوعات

لینک دوستان

آرشیو

آمار

  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید ماه :
  بازدید كل :
  تعداد مطالب :
  تاریخ آخرین بروزرسانی :
  تاریخ آخرین بازید :

تبلیغاتمهدی جون بعداز 5 سال بالاخره مجوز گرفت


مهدی مقدم بعد از پنج سال مجوزش را دوباره دریافت کرده و طی یکی–دو هفته آینده شاهد انتشار آلبوم جدیدش -بعد از پنج سال دوری از موسیقی- خواهیم بود.مجوز گرفتن مهدی

مهدی مقدم بعد از 5 سال مجوز گرفت

مجله یکشنبه: شاید هیچ کس مثل مهدی مقدم از ساخت و پخش کلیپ متضرر نشده است. او تنها خواننده ای است که بعد از فعالیت به صورت مجاز به مدت پنج سال ممنوع الکار بود و در این پنج سال با ضررهای مالی و روحی زیادی مواجه شد. مهدی می گوید من در جریان پخش کلیپ هایم مقصر نبودم اما هیچ کس حرفم را باور نمی کند!

به گزارش برترین ها او حالا البته بعد از پنج سال مجوزش را دوباره دریافت کرده و طی یکی–دو هفته آینده شاهد انتشار آلبوم جدیدش -بعد از پنج سال دوری از موسیقی- خواهیم بود.

*چه سالی به ساخت کلیپ روی آوردی؟

آن زمان ساخت کلیپ بین خوانندگانی که در ایران کار می کردند متداول نبود و فقط گروه هایی مثل آریان در رسانه های تصویری کلیپ هایشان را عرضه می کردند. در همه جای دنیا خوانندگی به کلیپ وابسته است و خواننده اساسا با کلیپ هایش به مردم معرفی می شود. من هم طبیعتا دوست داشتم موسیقی ام را عرضه کنم اما راه درستش را نمی دانستم. مجلات که بالطبع نمی توانست بیانگر تفکر و نوع موسیقی من باشد، بیلبورد هم به همین شکل و احساس کردم تنها راه ارتباط مخاطب با خواننده کلیپ است. اواخر سال ۸۰ بود که شروع کردیم به ساخت کلیپ ها و همان موقع که آلبوم «خونسرد» برای اخذ مجوز در ارشاد بود ما کار ساخت کلیپ ها را آغاز کردیم تا بتوانم یک شناسنامه تصویری هم برای موسیقی خودم داشته باشم.

*چی شد که کلیپ هایت سر از شبکه های ماهواره ای درآورد؟

ما کلیپ ها را ساخته بودیم اما نمی دانستیم باید با آنها چه کار کنیم! این را لازم است بگویم که من هیچ وقتی تصمیمی برای سپردن کلیپ ها به شبکه های ماهواره ای نداشتم، چون جرات این کار را نداشتم و همیشه از این موضوع می ترسیدم.

*ترس از ممنوع الکاری؟

نه، من آن موقع تازه اول راه بودم و اصلا خودم را در این اندازه نمی دیدم که بخواهند ممنوع الکارم کنند.

*پس از چه می ترسیدی؟

احتمال می دادم این کار عواقب بدی برایم داشته باشد. به هر حال این شبکه ها هیچ کدام مجاز نبودند و نمی شد به آنها اعتماد کرد…

*با این تفاسیر تکلیف کلیپ هایی که ساخته بودی چه شد؟

من کار را به یک شرکت فروختم و تمام حقوق کلیپ ها طی قراردادی که بین ما منعقد شد به این شرکت واگذار شد…

*و این شرکت هم کلیپ ها را به شبکه های ماهواره ای فروخت؟

اینکه کلیپ ها را فروختند یا به نوعی با شبکه ها توافق کردند را نمی دانم. اما این سیاست آن موقع اکثر شرکت ها بود که کلیپ خواننده های جوان را به شبکه های ماهواره ای می دادند تا او را به نوعی بین مخاطبان موسیقی جا بیاندازند، من هم آن زمان خواننده معروفی نبودم و کسی من را نمی شناخت. این موضع از یک لحاظ به نفع من شد که به شهرت رسیدم اما از چندین جهت من را عقب انداخت و باعث شد نتوانم به حق خودم برسم. از لحاظ بیزینسی اگر نگاه کنید می بینید که من باتوجه به اتفاقاتی که افتاد امروز کجا قرار دارم و خوانندگانی مثل رضا صادقی، محسن یگانه، فرزاد فرزین، محسن چاوشی، بابک جهانبخش، سیروان خسروی و… که همه از من دیرتر وارد موسیقی پاپ هم شده اند، کجا قرار دارند! مطمئنا همه این دوستان از نظر بیزینس موسیقی امروز از من جلوتر هستند…

*روزی که به حراست ارشاد رفتی تا پیگیر ممنوع الکاری ات شوی، نگفتی که من کلیپ ها را به شبکه ها ندادم؟

این موضوع را بارها به دوستان ارشاد گفتم اما نکته این است که روی سی دی کلیپ های من که به صورت مجاز هم در بازار منتشر شد، نوشته شده که کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به شرکت فلان می باشد. این جمله خیلی راحت نشان می دهد که من در این ماجرا تقصیری نداشتم و شرکت کلیپ ها را پخش کرده بود، اگر کسی به حرف من شک دارد پیگیری کند ببیند من رضایت نامه دادم به شبکه ای یا از جانب من ایمیلی فرستاده شده؟

*و جواب ارشاد به تو چه بود؟

ارشاد می گفت به هر حال تصویر شما در حال پخش است. امروز که فکر می کنم می بینم دوستان حق هم داشتند که این حرف را بزنند چون کسانی که در آن ایام در ساخت کلیپ به من کمک می کردند در این چند سالی که من ممنوع الفعالیت بودم حتی حال من را هم نپرسیدند. حتی دوستانی که من دوستانه و بدون هیچ چشم داشتی برای کار موسیقی به آنها کمک می کردم نیامدند بپرسند مهدی مقدم این روزها داری چی کار می کنی؟ اصلا حالت خوب هست؟ روزت را راحت شب می کنی؟

*بعد از اینکه ممنوع الکار شدی، چند تک آهنگ هم به صورت کلیپ از تو در شبکه های ماهواره ای پخش شد. ماجرای این کلیپ ها چه بود؟ شنیده ام که اشعار این آهنگ ها از ارشاد مجوز داشته…

این موضوع برمی گردد به زمانی که «سونامی» منتشر شده بود. این را باید عرض کنم که خوشبختانه هرچقدر هم که در محدوده غیرمجاز (کلیپ) کار کرده ام سعی ام این بوده که مجاز کار کنم، از اشعار مجوزدار استفاده کرده ام. هیچ وقت از وجود دختر یا مدل یا… در کلیپ هایم استفاده نکرده ام و حریم ها را حفظ کرده ام.

*آن زمان تو «برو» را ساختی در حالی که می دانستی به خاطر کلیپ ممنوع الکار شده ای، چرا این کار را کردی؟

آن زمان در حدود هشت ماه بود که ممنوع الکار شده بودم و هیچ کس هم حرف هایم را باور نمی کرد چون چیزی برای اثبات بی گناهی ام در زمینه پخش شدن کلیپ هایم نداشتم. متاسفانه شرکت هایی که کارها را از من خریده بودند تخلف کرده بودند اما پای من در ارشاد گیر بود و کاری نمی توانستم انجام دهم و همه اینها منجر شد که من اوج جوانی، زندگی، زندگی هنری و کسب و کارم تباه شود. من پنج سال به جای همه تاوان دادم.

نویسنده:fasrshad .elya